THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Američtí WASTEFORM zdá se v naší zemičce napevno zapustili svoje pevné kořínky. Už poměrně četné koncertování po českých pódiích mnohé naznačovalo a definitivním stvrzením tohoto interkontinentálního partnerství je jejich nové album, které vyšlo pod hlavičkou Nice To Eat You records.
To, že jsou WASTEFORM hlavně koncertní kapelou, nezmění ani aktuální album, ale bylo by příliš ukvapené se spokojit s konstatováním, že nestojí za poslech, protože tomu tak samozřejmě není. Znalce tvorby těchto Amíků asi příliš nepřekvapí, že ke slyšení je dávka brutálního death metalu z new yorkské školy, ne nepodobná například takovým SKINLESS. Čili slangově řečeno – houpačky jak víno. WASTEFORM ze svého nasazení neslevují ani ve studiu, což neznamená nic jiného, než že si v jejich podání užijeme několik desítek minut řízného a v mnoha momentech i skočného death metalu. Vzhled vokalisty Grega jako by symbolicky charakterizoval hudbu tvořenou touto kapelou. Je těžkotonážní a nekompromisní. WASTEFORM, ač jak již bylo řečeno, velice dobře etablovaní na české scéně, nehodlají nijak popírat svůj původ, a tak se plně oddávají produkci čistokrevné zámořské brutality, která nezapře hitové a hlavně koncertní ambice. V tomto snažení jsou WASTEFORM velmi úspěšní a takříkajíc vědí, jak docílit té správné atmosféry i ve vašem pokoji. Devítka nových skladeb při vzpomínkách na letní festivaly dokáže být velice dobrým společníkem.
„Bonus“ alba pak obstaralo dalších pět skladeb, které jsou staršího data, z nichž některé mají ještě přívlastek „demo“. Myslím, že i bez tohoto vysvětlení by se z kvality jejich ozvučení dalo něco podobného lehce vydedukovat. Tento přídavek lze chápat snad jako demonstraci hudebního vývoje kapely, než jako plnohodnotnou součást alba, která jeho stopáž natahuje na hranici jedné hodiny. Své hodnocení proto omezím pouze na prvních devět válů.
Americký houpačkový death metal ve velice slušném provedení.
7 / 10
Greg Kennedy
- vokály
Kevin Carley
- bicí
Grant Matot
- kytara
Steve Quade
- kytara
Bill Page
- basa
1. Cycles Of Tyranny
2. Overbearing Filth
3. Permanence
4. Crushing The Reviled
5. Hollow Silence
6. Puncture Festival
7. Vanquished
8. Human Thought / Into The Unlight
9. Fictional Discipline
10. Twat Squash (demo)
11. A Bitter End (demo)
12. L.S.S.
13. Dead Of Winter Cold
14. Dementia
Crushing The Reviled (2006)
Vydáno: 2006
Vydavatel: Nice To Eat You Records
Stopáž: 58:04
Produkce: WASTEFORM
Studio: S.O.S. Studios (skladby 1 - 9), Hellbound Studios (skladby 10 - 14)
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.